مدت زمان پخت :

- 45 دقیقه

سرو برای :

- 2 نفر

مواد لازم :

- 100 گرم اسپاگتی
- 100 گرم گوشت چرخ کرده (مخلوط گوساله و گوسفند)
- 0.5 عدد پیاز
- 15 گرم ساقه کرفس
- 1 عدد میخک
- 1 حبه سیر
- 20 گرم کره
- 0.5 قوطی کمپوت گوجه
- 50 میلی لیتر شیر
- 60 گرم هویج
- 0.5 عدد قرص گوشت
- 0.12 قاشق چایخوری ادویه اورگانو
- 10 گرم پنیر پارمسان رنده نشده
- 1 به مقدار لازم نمک
- 1 به مقدار لازم فلفل سیاه

این پاستا با سس بلونز از ترکیب پوره گوجه و گوشت با عطر میخک و اورگانو آماده سده تا شما از یک آشپزی به سبک ایتالیایی لذت ببرید.

 

دستور پخت اسپاگتی با سس بلونز

۱

مواد اولیه را بشویید. پوست هویج را بگیرید و آنرا خیلی ریز خرد کنید. ساقه کرفس را خیلی ریز خرد کنید. پنیر را رنده کنید. قرص گوشت را ریز خرد کنید یا آنرا رنده کنید. سیر را پوست کنده و با لبه پهن چاقو له کنید سپس آنرا ریز خرد کنید. پیاز را پوست کنده و آنرا ریز خرد کنید. کنسرو گوجه را در مخلوط کن بریزید و آنرا کاملا میکس کنید. میخک را ریز خرد کنید.

۲

تابه ای را روی حرارت متوسط قرار دهید. کره را در آن آب کنید سپس پیاز را در تابه تفت دهید تا شفاف شود . سیر و میخک را به پیاز اضافه کنید و ۳۰ ثانیه تفت دهید سپس گوشت را به تابه اضافه کنید و تفت دهید تا قرمزی گوشت از بین برود. اورگانو را به تابه اضافه کنید.

۳

هویج و کرفس را به تابه اضافه کنید و به مدت پنج دقیقه همه مواد را با هم تفت دهید.

۴

کنسرو گوجه را اضافه کنید و حرارت را کم کنید تا گوشت بپزد.

۵

در قابلمه ای آب ریخته، روی حرارت بالا قرار دهید. زمانیکه بجوش آمد ، نمک را اضافه کرده و پاستا را در آن بریزید و به مدت ۸-۱۲ دقیقه بجوشانید ( زمان پخت پاستا را با کنترل کردن آن میتوانید متوجه شوید) سپس در آبکش بریزید. آب پاستا را نگه دارید و دور نریزید.

۶

شیر ، قرص گوشت و مقداری از آب پاستا به تابه گوشت اضافه کنید. زمانیکه گوشت کاملا پخت به میزان دلخواه نمک و فلفل اضافه کنید و مایه بلونز را از روی حرارت بردارید و در ظرف سرو روی پاستا آبکش شده بریزید و با پنیر رنده شده تزیین کنید. نوش جان