مدت زمان پخت :

- 30 دقیقه

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

- 100 گرم راسته گوساله
- 0.5 بسته پاستا نیمه آماده تنوری
- 1 عدد فلفل دلمه‌ رنگی
- 2 عدد پیازچه
- 2 حبه سیر
- 20 میلی لیتر روغن
- 1 به مقدار لازم نمک
- 1 به مقدار لازم فلفل سیاه

پاستای پنه تنوری با گوشت راسته طعم‌دار شده و فلفل دلمه‌ای، یک غذای پر از طعم و لذیذه.

 

دستور پخت بیف پاستا تنوری

۱

مواد اولیه را بشویید. فلفل دلمه‌ای‌ها را رشته‌ای خرد کنید. گوشت را به اندازه رشته‌های ۰/۵×۱×۳ خرد کنید. سیر را پوست کنده آن‌را با لبه چهن چاقو له کنید سپس آن‌را ریز خرد کنید. پیازچه را ریز خرد کنید و قسمت سبز و سفید آن‌را جدا کنید. فر را روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

۲

گوشت را با نمک و فلفل مزه‌دار کنید و به مدت نیم ساعت اجازه دهید استراحت کند.

۳

قابلمه‌ای حاوی (به ازای هر نفر ۷۵۰ میلی لیتر) آب را روی حرارت قرار دهید تا بجوش آید سپس پاستا را در آب بریزید تا بپزد و نرم شود. سعی کنید در آخر نصف استکان به ازای هر نفر از آب پاستا را در قابلمه نگه دارید. اگر آب بیشتری باقی ماند پاستا را آبکش کنید و آب پاستا را بجوشانید تا به اندازه نصف استکان به ازای هر نفر برسد.

۴

در زمان پخت پاستا در یک کاسه فلفل دلمه‌ای خرد شده را با سیر و مقداری روغن، نمک و فلفل مخلوط کنید، سپس در سینی فر بریزید و در فر قرار دهید تا فلفل دلمه‌ای کبابی شود.

۵

تابه‌ای را روی حرارت بالا قرار دهید. کمی روغن در تابه داغ کنید و گوشت مزه‌دار شده را در تابه به مدت ۵ دقیقه تفت دهید. در نیمه پخت گوشت، قسمت سفید پیازچه را اضافه کنید.

۶

مواد سینی فر و پاستا را به همراه آب باقیمانده پاستا را به تابه اضافه کنید و به مدت ۲ دقیقه همه مواد را تفت دهید، سپس به میزان دلخواه نمک و فلفل به پاستا اضافه کنید و تابه را از روی حرارت بردارید. پاستا را به ظرف سرو منتقل کنید و روی آن‌را با قسمت سبز پیازچه تزئین کنید. نوش جان!