مدت زمان پخت :

- 30 دقیقه

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

- 100 گرم میگو
- 90 گرم پاستا لینگویینی
- 1 حبه سیر
- 0.5 عدد لیموترش
- 0.25 عدد خیار
- 250 گرم کاهو پیچ
- 90 گرم کلم بروکلی
- 0.25 دسته جعفری
- 1 قاشق سوپخوری کره
- 1 قاشق سوپخوری پنیر پارمسان
- 7.5 میلی لیتر روغن زیتون
- 1 به مقدار لازم نمک
- 1 به مقدار لازم فلفل سیاه

این هفته با یک اختراع ایتالیایی-آمریکایی و یک غذای محبوب که با سس سیر، لیمو و کره ای سرو میشود ، به استقبال پاییز میرویم. ما بروکلی را به سس کره ای این غذا اضافه کردیم و آن را با جعفری و پنیر پارمسان تزئین کردیم. همه این ویژگی ها در کنار هم تبدیل به یک پاستای دلچسب و خوش طعم میشود.

 

دستور پخت میگو با پاستا لینگوئینی

۱

آماده سازی مواد اولیه: مواد اولیه را بشویید. قابلمه ای حاوی آب و نمک را روی حرارت زیاد قرار دهید تا داغ شود. لیمو ها را چهار قاچ کنید و هسته های آن را خارج کنید.پوست سیر را بکنید و آن را ریز خرد کنید. بروکلی را ریز خرد کنید. مغز کاهو را خارج کنید و برگهای آن را خرد کنید. خیار را به صورت حلقه ای برش بزنید. برگهای جعفری را از ساقه جدا کنید و ساقه را دور بریزید. کره را از فریزر خارج کنید تا نرم شود.

۲

آماده سازی سس: ۱٫۴ پنیر و آب ۴ قاش لیمو را در کاسه ای کوچک بریزید و با ۲ قاشق سوپخوری روغن زیتون مخلوط کنید. سس را با نمک و فلفل مزه دار کنید.

۳

پخت پاستا: پاستا را داخل قابلمه حاوی آب جوش بریزید تا ۱۰ دقیقه بجوشد تا نرم شود ولی له نشود. ۱ فنجان از آب پاستا را نگه دارید ، سپس پاستا را آبکش کنید. پاستای پخته را در جایی گرم قرار دهید.

۴

پخت بروکلی و میگو: در زمان پخت پاستا، میگو ها را با حوله تمیز خشک کنید و با نمک و فلفل مزه دار کنید.نیمی از کره آب شده را داخل تابه بزرگ بریزید و روی شعله نسبتا زیاد قرار دهی تا داغ شود. سیر و بروکلی را داخل تابه بریزید و نمک و فلفل به مواد اضافه کنید. ۳ تا ۵ دقیقه مواد را تفت دهید تا بروکلی نرم و معطر شود. میگو را به تابه اضافه کنید و ۲ تا ۴ دقیقه تفت دهید تا میگو ها صورتی و پخته شوند.

۵

پایان پخت پاستا: پاستای پخته، باقی کره، آب باقی لیمو ها و ۱٫۲ فنجان آب پاستا را به تابه اضافه کنید و پاستا را با نمک و فلفل طعم دار کنید. مواد را به مدت ۱ تا ۲ دقیقه تفت دهید تا مواد کاملا مخلوط شوند. ( اگر سس خشک به نظر میرسد میتوانید کمی آب پاستا به آن اضافه کنید. ) تابه را از روی حرارت بردارید و در صورت نیاز نمک و فلفل به مواد اضافه کنید.

۶

آماده سازی سالاد و سرو غذا: قبل از سرو غذا، کاهو و خیار را در کاسه ای بزرگ مخلوط کنید و با نمک و فلفل مزه دار کنید. سس به مقدار لازم به سالاد اضافه کنید و مواد سالاد را با هم مخلوط کنید. سالاد و پاستا را به ظرف سرو منتقل کنید. پاستا را با جعفری و باقی پاستا تزئین کنید. نوش جان!