مدت زمان پخت :

- 30 دقیقه

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

- 2 عدد ران مرغ بدون استخوان
- 100 گرم پاستا الیکویدالی
- 1 حبه سیر
- 0.25 عدد گوجه فرنگی
- 100 گرم گوجه فرنگی مینیاتوری
- 1 دسته ریحان سبز
- 20 گرم کره
- 25 گرم پنیر پارمسان
- 1 قاشق غذاخوری ادویه مرغ و ماهی( پودر خردل زرد،پودر پیاز، پودر پوست لیمو و آویشن خشک)
- 1 به مقدار لازم نمک
- 1 به مقدار لازم فلفل سیاه
- 15 میلی لیتر روغن

پاستایی هیجان انگیز تر از این وجود ندارد! این پاستا که به نام ” روتلی ” ( در زبان ایتالیایی به معنای چرخ) هم شناخته میشود که با توجه به کوچک بودن و جذاب بودنش به خوبی نام گذاری شده. این چرخ های کوچک و گرد سس را به خوبی بین ” پره هاشون” جذب میکنند و بسیار برای خوردن جذاب هستن! ما یک سس تازه با گوجه فرنگی و گوجه مینیاتوری درست کردیم که طعم ساده ای بر پایه سیر و ادویه تند رون مرغ سرخ شده دارد.

 

دستور پخت پاستا روتلی با مرغ

۱. آماده سازی مواد اولیه مواد اولیه را بشویید و خشک کنید. قابلمه ای حاوی آب و مقداری نمک را روی حرارت زیاد قرار دهید تا بجوشد. گوجه را به صورت مکعب هایی درشت خرد کنید. گوجه های مینیاتوری را از وسط برش دهید. ریحون را از ساقه جدا کنید و ساقه را دور بریزید.
۲٫ پخت مرغ: مرغ را با دستمالی تمیز خشک کنید و دو طرف آن را با نمک و ادویه مخصوص طعم دار کنید. ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون را داخل تابه ای بزرگ بریزید و روی حرارت نسبتا زیاد قرار دهید تا داغ شود.مرغ را داخل تابه بیندازید و هر طرف آن را ۴ تا ۶ دقیقه بپزید تا طلایی شوند و به خوبی پخته شوند. سپس آن ها را به بشقاب دیگری منتقل کنید و در جای گرم قرار دهید..( تکه های باقی مانده ته تابه را دست نزنید و داخل تابه باقی بگذارید)
۳٫شروع پخت : سس تابه حاوی خرده های ادویه و مرغ را روی شعله متوسط قرار دهید تا داغ شود. سیر را به تابه اضافه کنید و با نمک و فلفل طعم دار کنید.( اگز تابه خیلی خشک به نظر میرسد ۲ قاشق چایخوری روغن زیتون به تابه اضافه کنید) ۱ تا ۲ دقیقه سیر را تفت دهید تا عطر آن به مشام برسد. گوجه فرنگی را داخل تابه بریزید و با نمک و فلفل طعم دار کنیدو۱۲ تا ۱۴ دقیقه آنها را بپزید تا گوجه ها حالت سس و غلیظ شوند.
۴. پخت پاستا: زمان پخت گوجه، پاستا را داخل قابلمه حاوی آب جوش بریزید و ۷ تا ۹ دقیقه اجازه دهید تا بپزد( تا زمانی که به حد دلخواه نرم شوند ولی فرم خود را از دست ندهند). ۴/۳ فنجان از آب پاستا را بردارید و کنار بگذارید، باقی پاستا را آبکش کنید.
۵. پایان پخت سس در تابه حاوی سس گوجه، پاستای پخته شده، گوجه مینیاتوری، کره ، پنیر پارمسان، نیمی از ریحون( قبل از ریختن داخل تابه خورد کنید) و نیمی از آب پاستا را بریزید و با نمک و فلفل طعم دار کنید. ۲ تا ۳ دقیقه مواد را تفت دهید تا کاملا مخطوط شوند.( اگر سس خیلی خشک به نظر میرسد میتوانید باقی آب پاستا را به تدریج داخل تابه بریزید.) سپس تابه را از روی حرارت بردارید.
۶. سرو غذا دو تکه از مرغ ها را از وسط برش بزنید . پاستا را بین بشقاب ها تقسیم کنید و با باقی مانده ریحون( دقیقا قبل از اضافه کردن به تابه آن را خرد کنید!) تزئین کنید. نوش جان!