مدت زمان پخت :

- 30 دقیقه

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

- 100 گرم راسته گوساله
- 120 گرم گوجه فرنگی مینیاتوری
- 25 گرم ریحان سبز
- 4 گرم فلفل هالوپینو
- 20 گرم پنیر پارمسان
- 20 گرم سس کچاپ
- 1 حبه سیر
- 15 میلی لیتر روغن زیتون
- 20 گرم زیتون سیاه
- 1 به مقدار لازم نمک
- 1 به مقدار لازم فلفل سیاه
- 0.5 بسته پاستا نیمه آماده کچاپ

ارابیاتا در لغت به معنی عصبانی است و به تند و تیزی و البته داغی این پاستا اشاره دارد. سس ارابیاتا Arrabbiata هم یک سس تند و آتشین است که پایه‌اش گوجه فرنگی و چیلی است.

 

دستور پخت پاستا پنه ارابیاتا

۱

.مواد اولیه را بشویید. گوشت را به اندازه رشته‌های ۰٫۵×۱×۳ خرد کنید. سیر را پوست کنده آن را ریز خرد کنید. ریحان را رشته‌ای ریز خرد کنید. فلفل هالوپینو را ریز خرد کنید. پنیر را رنده کنید. زیتون را حلقه‌ای خرد کنید. گوجه‌ها را از وسط برش دهید. فر را روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

۲

گوشت را با نمک و فلفل مزه‌دار کنید و به مدت نیم ساعت اجازه دهید استراحت کند. تابه ای حاوی مقداری روغن را روی حرارت قرار دهید سپس سیر را به مدت ۳۰ ثانیه در آن تفت دهید. گوجه را اضافه کنید و حرارت را کم کنید تا آب بیاندازد و نرم شود. زیتون و ریحان را به همراه کمی نمک، فلفل اضافه کنید و بعد از دو دقیقه تابه را از روی حرارت بردارید.مراقب باشید که سس آبدار باشد و خشک نشود.

۳

قابمه‌ای حاوی آب (به ازای هر نفر یک و نیم لیوان) را روی حرارت قرار دهید تا بجوش آید. سپس پاستا را در آب بریزید تا بپزد و نرم شود. سعی کنید در آخر نصف استکان (به ازای هر نفر) از آب پاستا را در قابلمه نگه دارید. اگر آب بیشتری باقی‌ماند پاستا را آبکش کنید و آب پاستا را بجوشانید تا به اندازه نصف استکان (به ازای هر نفر) برسد.

۴

تابه‌ای را روی حرارت بالا قرار دهید. کمی روغن در تابه داغ کنید و گوشت مزه‌دار شده را در تابه به مدت ۵ دقیقه تفت دهید.

۵

مواد سینی فر و ریحان را به تابه اضافه کنید و ۳ دقیقه دیگر تفت دهید.

۶

پاستا را به همراه آب باقیمانده‌اش و سس کچاپ به تابه اضافه کنید و به مدت ۲ دقیقه همه مواد را تفت دهید. سپس به میزان دلخواه نمک و فلفل به پاستا اضافه کنید و تابه را از روی حرارت بردارید. پاستا را به ظرف سرو منتقل کنید و روی آن را با پنیر رنده شده تزئین کنید. نوش جان