استیک با پوره پارمسان و مرینیت هابانرو یک استیک تند و تیز برای داشتن طعمی متفاوت از استیک هست که کنار سبزیجات تازه سرو میشه.

 

طرز تهیه استیک هابانرو با پوره پارمسان

۱ – در کاسه ای مایه مرینیت هابانرو را خالی کنید سپس گوشت راسته را در این ترکیب قرار دهید و در یخچال قرار دهید و به مدت ۶۰ دقیقه به گوشت استراحت دهید.
۲ – مواد اولیه را بشویید. پوست سیب زمینی را جدا کنید و آنرا مربعی ریز خرد کنید. هویج و فلفل دلمه ای ها را رشته ای باریک خرد کنید. برگ های ریحان را جدا کنید و ساقه آنرا دور بیاندازید.
۳ – قابلمه ای حاوی آب و نمک را روی حرارت بالا قرار دهید تا بجوش آید. سیب زمینی را در قابلمه بریزید تا کاملا بپزد. سپس آن را آبکش کنید و صبر کنید تا سرد شود. سیب زمینی را له کنید و با خامه و پنیر پارمسان مخلوط کنید سپس به میزان دلخواه نمک و فلفل به پوره پارمسان اضافه کنید.
۴ – تابه ای را روی حرارت بالا قرار دهید. مقداری روغن در تابه داغ کنید. هویج را به مدت ۵ دقیقه در تابه تفت دهید سپس فلفل دلمه ای را اضافه کنید و ۵-۱۰ دقیقه دیگر تفت دهید تا همه مواد ترد شود. سپس به میزان دلخواه نمک وفلفل اضافه کنید.
۵ – ریحان را به تابه اضافه کنید و بعد از ۳۰ ثانیه تابه را از روی حرارت بردارید.
۶ – تابه گریل را روی حرارت بالا قرار دهید و کمی روغن در تابه داغ کنید سپس دو طرف گوشت را به میزان دلخواه پخت خودتان در تابه گریل کنید. استیک هابانرو را در کنار پوره پارمسان و سبزیجات سرو کنید.