مدت زمان پخت :

- 30 دقیقه

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

150 گرم راسته گوساله
50 گرم قارچ
200 گرم سیب زمینی
30 گرم گوجه گیلاسی
30 گرم کلم بروکسل
30 میلی لیتر روغن
1 به مقدار لازم نمک
1 به مقدار لازم فلفل سیاه
15 گرم کره
25 گرم پنیر پراتو
10 گرم گشنیز
30 میلی لیتر مایه مرینیت هابانرو

استیک با مرینیت هابانرو یه طعم متفاوت کنار سبزیجات گریل شده و پوره پنیر پراتو براتون میسازه.

 

طرز تهیه استیک و پوره پراتو

۱ – در کاسه ای مایه مرینیت را بریزید و گوشت استیک را در این ترکیب قرار دهید و در یخچال قرار دهید سپس به مدت ۶۰ دقیقه و در صورت داشتن رمان تا ۱۲ ساعت اجازه استراحت به گوشت دهید.
۲ – مواد اولیه را بشویید . پوست سیب زمینی را جدا کنید و آنرا متوسط خرد کنید. پوست خارجی و ته کلم بروکسل را جدا کنید و آنرا از وسط نصف کنید. پنیر پراتو را رنده کنید. برگ های گشنیز را از ساقه جدا کنید و آنرا ریز خرد کنید. قارچ را اسلایسی متوسط برش دهید.
۳ – قابلمه ای را روی حرارت بالا قرار دهید. مقداری آب در قابلمه به جوش آورید. سیب زمینی ها را در قابلمه بپزید. سپس اجازه دهید سرد شود و آنها را له کنید. کره را آب کنید و به همراه پنیر رنده شده به سیب زمینی اضافه کنید و همه مواد را با هم مخلوط کنید. به میزان دلخواه نمک و فلفل و نیمی از گشنیز را به پوره اضافه کنید.
۴ – تابه ای را روی حرارت بالا قرار دهید. مقداری روغن در تابه داغ کنید. کلم بروکسل را به مدت ۵-۱۰ دقیقه در تابه تفت دهید .
۵ – قارچ را به تابه اضافه کنید. بعد از ۵ دقیقه گوجه را به تابه اضافه کنید و بعد از ۵ دقیقه بقیه گشنیز و به میزان دلخواه نمک و فلفل به تابه اضافه کنید و تابه را از روی حرارت بردارید.
۶ – تابه گریل را روی حرارت بالا قرار دهید و کمی روغن در تابه داغ کنید سپس دو طرف گوشت را به میزان دلخواه پخت خودتان در تابه گریل کنید. استیک را در کنار سبزیجات و پوره پراتو سرو کنید.