استیک با مرینیت هابانرو یه طعم متفاوت کنار سبزیجات گریل شده و پوره پنیر پراتو براتون میسازه.

 

طرز تهیه استیک و پوره پراتو

۱ – در کاسه ای مایه مرینیت را بریزید و گوشت استیک را در این ترکیب قرار دهید و در یخچال قرار دهید سپس به مدت ۶۰ دقیقه و در صورت داشتن رمان تا ۱۲ ساعت اجازه استراحت به گوشت دهید.
۲ – مواد اولیه را بشویید . پوست سیب زمینی را جدا کنید و آنرا متوسط خرد کنید. پوست خارجی و ته کلم بروکسل را جدا کنید و آنرا از وسط نصف کنید. پنیر پراتو را رنده کنید. برگ های گشنیز را از ساقه جدا کنید و آنرا ریز خرد کنید. قارچ را اسلایسی متوسط برش دهید.
۳ – قابلمه ای را روی حرارت بالا قرار دهید. مقداری آب در قابلمه به جوش آورید. سیب زمینی ها را در قابلمه بپزید. سپس اجازه دهید سرد شود و آنها را له کنید. کره را آب کنید و به همراه پنیر رنده شده به سیب زمینی اضافه کنید و همه مواد را با هم مخلوط کنید. به میزان دلخواه نمک و فلفل و نیمی از گشنیز را به پوره اضافه کنید.
۴ – تابه ای را روی حرارت بالا قرار دهید. مقداری روغن در تابه داغ کنید. کلم بروکسل را به مدت ۵-۱۰ دقیقه در تابه تفت دهید .
۵ – قارچ را به تابه اضافه کنید. بعد از ۵ دقیقه گوجه را به تابه اضافه کنید و بعد از ۵ دقیقه بقیه گشنیز و به میزان دلخواه نمک و فلفل به تابه اضافه کنید و تابه را از روی حرارت بردارید.
۶ – تابه گریل را روی حرارت بالا قرار دهید و کمی روغن در تابه داغ کنید سپس دو طرف گوشت را به میزان دلخواه پخت خودتان در تابه گریل کنید. استیک را در کنار سبزیجات و پوره پراتو سرو کنید.