مدت زمان پخت :

- یک ساعت

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

4 عدد گوشت لم چاپس
200 گرم سیب زمینی
15 گرم دانه انار
1 شاخه پونه
20 میلی لیتر سرکه بالزامیک
15 گرم رب انار
8 گرم شکرقهوه ای
0.5 شاخه رزماری
30 میلی لیتر روغن
1 به مقدار لازم نمک
1 به مقدار لازم فلفل سیاه
20 میلی لیتر آب انار

یک غذای لذیذ و شاهانه از استیک دنده بره برش خورده که با سس انار و انار تازه مزه دار شده و سیب زمینی کبابی که در کنار هم برای شما بشقابی رنگانگ می سازند.

 

طرز تهیه لم چاپس با سس انار

۱ – در کاسه ای ، آب انار، رزماری ، مقداری نمک و فلفل ، رب انار ، سرکه بالزامیک و شکر قهوه ای را کاملا با هم ترکیب کنید .
۲ – گوشت لم چاپس را در این ترکیب قرار دهید سپس به مدت ۶۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا استراحت کند . در صورت داشتن زمان تا ۱۲ ساعت اجازه استراحت به گوشت دهید.
۳ – مواد اولیه را بشویید. سیب زمینی را با پوست تمیز درشت خرد کنید. برگ های پونه را جدا کنید و آنرا در یک کاسه آب سرد قرار دهید تا تازه بماند. فر را در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد قرار دهید.
۴ – در کاسه ای سیب زمینی را با مقداری روغن ، نمک و فلفل مخلوط کنید .
۵ – تابه گریل را روی حرارت بالا قرار دهید و کمی روغن در تابه داغ کنید سپس دو طرف گوشت لم چاپس را به میزان دلخواه پخت خودتان در تابه گریل کنید. لم چاپس های گریل شده میزان پخت کمی دارند . در صورت دلخواه پخت بیشتر، لم چاپس ها را در فویل بپیچید. در یک طرف سینی فر سیب زمینی ها را بچینید و در طرف دیگر فویل لم چاپس را قرار دهید سپس سینی را در فر بگذارید تا سیب زمینی ها طلایی شوند.
۶ – مایه مرینیت ( موادی که گوشت لم چاپس در آن استراحت کرده ) را روی حرارت قرار دهید تا به غلظت ماست رقیق برسد. سپس به میزان دلخواه نمک و فلفل به ان اضافه کنید و از روی حرارت بردارید. لم چاپس را از فر بیرون آورید، با برگ های پونه و دانه های انار تزیین کنید و در کنار سیب زمینی کبابی سرو کنید.