مدت زمان پخت :

- 45 دقیقه

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

- 50 گرم بیکن گوشت گوساله
- 40 گرم قارچ
- 40 گرم گوجه گیلاسی
- 15 گرم پنیر پارمسان
- 100 گرم پاستا اسفناجی
- 50 گرم اسفناج
- 25 گرم گردو
- 1 حبه سیر
- 30 میلی لیتر روغن
- 1 به مقدار لازم نمک
- 1 به مقدار لازم فلفل سیاه

پاستا رو حتما با طعم و مزه‌های متفاوت امتحان کنید، مثلا پاستای اسفناجی غیر از خواص عالیش، یکی از طعم‌های تکرار نشدنی و بی‌نظیر هست که با بیکن، قارچ، گردو، اسفناج و عطر پارمسان کامل میشه.

دستور پخت پاستا اسفناجی بیکن

۱

مواد اولیه را بشویید. ساقه های درشت اسفناج را جدا کنید و باقیمانده آنرا رشته ای با ضخامت متوسط خرد کنید. پوست سبر را جدا کنید و آنرا رنده کنید. بیکن را مربعی ریز خرد کنید. گوجه را از وسط نصف کنید. ساقه و پوست قارچ را جدا کنید و آنرا اسلایسی برش دهید. گردو را ریز خرد کنید.

۲

قابلمه ای حاوی آب و نمک را روی حرارت بالا قرار دهید تا بجوش آید. پاستا را در قابلمه بریزید تا حدود ۸۰ درصد پخت آن کامل شود. سپس آن را آبکش کنید. به ازای هر نفر نصف لیوان از آب پاستا را نگه دارید.

۳

تابه ای را روی حرارت بالا قرار دهید. مقداری روغن در تابه داغ کنید. سیر را به مدت ۳۰ ثانیه در تابه تفت دهید سپس بیکن را به مدت ۵-۱۰ دقیقه در تابه تفت دهید تا ترد شود.

۴

گردو و قارچ را به تابه اضافه کنید و به مدت ۵ دقیقه دیگر همه مواد را با هم تفت دهید.

۵

گوجه را به تابه اضافه کنید و دو دقیقه دیگر همه مواد را تفت دهید تا کمی گوجه نرم شود اما له نشود.

۶

اسفناج را به تابه اضافه کنید و بعد از یک دقیقه پاستا آبکش شده را به تابه اضافه کنید و به مقدار لازم نمک و فلفل به مواد اضافه کنید و حرارت را خاموش کنید. در صورت لزوم مقداری از آب پاستا را به پاستا اضافه کنید و ۲ دقیقه اجازه دهید همه مواد با هم بپزند. پاستا را در ظرف سرو بکشید و با پنیر پارمسان تزیین کنید . نوش جان