مدت زمان پخت :

- 30 دقیقه

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

- 100 گرم میگو
- 100 گرم اسپاگتی
- 100 گرم کمپوت گوجه
- 1 حبه سیر
- 25 گرم کلم بروکلی
- 0.25 دسته ریحان سبز
- 0.5 قاشق سوپخوری کره
- 2 گرم چیلی فلکس
- 15 میلی لیتر روغن
- 1 به مقدار لازم نمک
- 1 به مقدار لازم فلفل سیاه

یکی از شیک ترین تیپ های غذایی، ترکیب غذاهای دریایی و پاستاست. امروز ما اسپاگتی را با میگوی لذیذ ترکیب کردیم. یک سس ماریانای سریع و تازه و مقدار زیادی ریحان یک غذای معطر برای ما مهیا کرد. و با یک بروکلی سیری ترد این اسپاگتی را به اوج خود رساندیم.

 

دستور پخت پاستا با میگو ماریانا

۱

آماده سازی مواد اولیه: مواد اولیه را بشویید. قابلمه ای بزرگ حاوی آب و کمی نمک را روی شعله قرار دهید تا به جوش آید. سیر را رنده کنید. بروکلی را به صورت عمودی خرد کنید تا گل و ساقه با هم خرد شوند. برگ های ریحان را جدا کنید و ساقه را دور بریزید.

۲

سس گوجه: ۱ قاشق سوپخوری روغن را در تابه بریزید و روی حرارت نسبتا زیاد قرار دهید تا داغ شود. ۱٫۴ از سیر ها و هر مقدار چیلی فلکس که میخواهید داخل تابه بریزید و ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه تفت دهید تا معطر شود. کمپوت گوجه را داخل تابه بریزید و با نمک و فلفل مزه دار کنید. ۴ تا ۶ دقیقه مواد را تفت دهید تا مواد کمی غلیظ شوند.

۳

پخت بروکلی: ۲ قاشق چایخوری روغن داخل تابه بریزید و روی شعله نسبتا زیاد قرار دهید تا داغ شود. بروکلی و باقی سیر را داخل تابه بریزید و ۲ تا ۴ دقیقه تفت دهید تا معطر و نرم شوند. ۱٫۲ فنجان آب داخل تابه بریزید و ۷ تا ۹ دقیقه مواد را بپزید تا بروکلی کاملا پخته شود. بروکلی را در ظرف سرو بریزید و در جایی گرم قرار دهید.

۴

پخت پاستا: در زمان پخت بروکلی، پاستا را داخل قابلمه حاوی آب جوش بریزید . ۷ تا ۹ دقیقه بعد، وقتی پاستا نرم شد، ۱٫۲ فنجان آب پاستا را نگه دارید و پاستا را آبکش کنید. مجدد پاستا را داخل قابلمه بریزید.

۵

پخت میگو: میگو ها را با دستمالی تمیز خشک کنید. ۱ قاشق سوپخوری روغن را در تابه بریزید و روی شعله نسبتا زیاد قرار دهید تا داغ شود. میگو را در یک ردیف در تابه بچینید و ۱ تا ۲ دقیقه هر طرف آنها را سرخ کنید تا طلایی شوند.

۶

سرو غذا: برگ های ریحان را با دست خرد کنید و داخل ظرف اسپاگتی بریزید. میگوی پخته، سس، کره، نیمی از ریحان خرد شده و نیمی از آب پاستا را داخل تابه بریزید و ۲ تا ۳ دقیقه مواد را روی حرارت مخلوط کنید. در صورت تمایل میتوانید کم کم آب پاستا به تابه اضافه کنید. غذا را داخل ظرف سرو بریزید و با ریحان تزئین کنید. نوش جان!