مدت زمان پخت :

- 45 دقیقه

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

- 0.5 بسته کوچک ماهی آنچوی
- 120 گرم پاستا روتلی
- 2 عدد فلفل کبابی سبز
- 2 عدد فلفل کبابی قرمز
- 2 عدد پیازچه
- 2 حبه سیر
- 0.5 قوطی کمپوت گوجه
- 0.5 عدد پیاز قرمز
- 75 گرم ساقه کرفس
- 50 گرم پنیر پراتو
- 0.5 عدد پیاز
- 50 گرم کلم بروکلی
- 20 میلی لیتر روغن
- 1 به مقدار لازم نمک
- 1 به مقدار لازم فلفل سیاه

این پاستا همراه ماهی آنچوی، از خانواده ماهیهای کوچک و عاری از نمک که معمولا برای طعم دادن به سس های مختلف استفاده میشه، درست میشه. پیازچه، سیر، و پنیر پراتو از طعم دهنده های دیگه این پاستای خوشمزه‌ست.

 

دستور پخت پاستا روتلی با ماهی آنچوی

۱

مواد اولیه را بشویید. کرفس را حلقه ای به قطر نیم سانتیمتر خرد کنید.فلفل کبابی را بین کف دستانتان کمی مالش دهید تا تخم های داخل فلفل از پوسته خارج شوند سپس فلفل ها را خرد کرده و درون آب بریزید تا تخم ها کاملا جدا شوند.پیاز را از وسط نصف کرده و به صورت نیم دایره برش دهید. پنیر را رنده کنید.

۲

تابه ای را روی حرارت ملایم قرار دهید و روغن را در تابه داغ کنید و پیازچه و پیاز و آنچوی را ۳۰ ثانیه تفت دهید.سیر را اضافه کنید و تفت دهید تا بوی سیر به مشام برسد ولی رنگ سیر تغییر نکند، چیلی را اضافه کنید ، کرفس را اضافه کنید و تفت دهید تا کمی نرم شود.

۳

قابلمه حاوی آب را روی حرارت بالا قرار دهید تا بجوش آید سپس پاستا را اضافه کنید و اجازه دهید بجوشد تا کمی سفتی خود را از دست بدهد ولی مراقب باشید خیلی نرم نشوند.پاستا ها را آبکش کنید و روی آن آب سرد بگیرید تا پاستا از داغی بیوفتد.

۴

کمپوت گوجه را در مخلوط کن ریخته و کاملا میکس میکنیم سپس به تابه مواد اضافه میکنیم و اجازه میدهیم دو دقیقه بپزد.

۵

پاستا را به سس آماده شده اضافه کنید و ۳۵ دقیقه اجازه دهید که به همراه سس بجوشد.به میزان دلخواه نمک و فلفل اضافه کنید و پاستا را در ظرف سرو ریخته.

۶

پنیر پراتو را روی پاستا بریزید و در فر قرار دهید تا پنیر آب شود.