مدت زمان پخت :

- 30 دقیقه

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

- 1 حبه سیر
- 25 گرم پنیر گودا
- 100 گرم کلم بروکلی
- 200 میلی لیتر شیر
- 1.5 قاشق سوپخوری آرد گندم
- 1 قاشق سوپخوری کره
- 85 گرم پاستا فسیلی
- 20 گرم آرد سوخاری
- 20 گرم پنیر پارمسان
- 1 به مقدار لازم نمک
- 1 به مقدار لازم فلفل سیاه
- 15 میلی لیتر روغن

این غذا با پاستای روتینی (نام دیگر پاستا فسیلی) تهیه می‌شود، با پنیر گودا مزه‌دار، با آرد سوخاری ترد و با بروکلی، بسیار خوش طعم و دل‌چسب می‌شود. ما هنگام عکس گرفتن تحمل نکردیم و سریع با قاشق به غذا حمله کردیم اما به شما پیشنهاد می‌کنیم بعد از خارج کردن غذا از فر چند دقیقه صبر کنید تا غذای شما خوش فرم‌تر شود.

 

دستور پخت پاستا روتینی کَسِرول

۱

آماده سازی مواد اولیه: فر را در دمای ۲۲۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. مواد اولیه تازه را بشویید و خشک کنید. قابلمه ای بزرگ حاوی آب و نمک را روی حرارت نسبتا زیاد قرار دهید تا به جوش آید.پوست سیر را بکنید و آن را ریز خرد کنید( رنده کنید.) .پنیر گودا را رنده کنید. بروکلی را به گل هایی ریز تقسیم کنید و ساقه را به شکل مکعب هایی کوچک برش بزنید.

۲

شروع سس: کمی روغن در قابلمه ای متوسط بریزید. کره را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا کره آب شود. سیر را داخل تابه بریزید و ۳۰ ثانیه تفت دهید تا معطر شود. آرد را داخل قابلمه بریزید و ۱ دقیقه تفت دهید تا طلایی شود.

۳

پایان سس: شیر را کم کم به قابلمه اضافه کنید و هم بزنید تا مواد داخل قابلمه یکدست شوند. صبر کنید تا مواد به جوش بیایند سپس شعله را کم کنید.۳ تا ۴ دقیقه سس را هم بزنید تا غلیظ شود.

۴

اضافه کردن بروکلی و پنیر: بروکلی را داخل قابلمه بریزید تا ۲ تا ۳ دقیقه با مواد بجوشد. زمانی که رنگ بروکلی ها روشن شد، پنیر گودا و پارمسان را داخل قابلمه بریزید و هم بزنید تا سس یکدست شود. مواد را با نمک مزه دار کنید.

۵

پخت پاستا: در زمان جوشیدن سس، پاستا را داخل آب در حال جوش بریزید .پس از ۸ تا ۱۰ دقیقه وقتی پاستا ۸۰ درصد پخته شد،(یک فنجان آب پاستا را بردارید.) آن را آبکش کنید. پاستا را به قابلمه حاوی سس اضافه کنید . اگر سس غلیظ به نظر میرسد میتوانید ۱٫۲ فنجان آب را به مواد اضافه کنیدو مواد را مخلوط کنید.

۶

پخت کَسِرول: پاستا فسیلی و سس بروکلی را داخل یک ظرف قابل استفاده در فر بریزید. آرد سوخاری را در کاسه ای کوچک بریزید. کمی روغن روی آرد سوخاری بریزید و هم بزنید تا مخلوط شوند. روی مواد را با آرد سوخاری بپوشانید. ظرف را به مدت ۶ تا ۸ دقیقه داخل فر قرار دهید تا طلایی شوند. پس از خارج کردن ظرف از فر ۲ دقیقه صبر کنید تا خنک شود سپس سرو کنید. نوش جان!