مدت زمان پخت :

- 30 دقیقه

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

- 80 گرم پاستا لینگویینی
- 40 گرم قارچ
- 0.5 حبه سیر
- 20 گرم کاهو
- 1 عدد مارچوبه تازه
- 0.25 عدد لیموترش
- 0.25 عدد کدو سبز
- 50 گرم کلم بروکلی
- 50 گرم نخود سبز
- 0.25 دسته نعنا
- 5 گرم کره
- 25 گرم پنیر پارمسان
- 25 گرم خامه صبحانه
- 1 به مقدار لازم نمک
- 1 به مقدار لازم فلفل سیاه
- 15 میلی لیتر روغن

این غذا ترکیب خوشمزه ای از پاستا و سبزیجات بهاریست.در زبان ایتالیایی “پریماورا” به معنی بهار است و این غذا در جشن فصل بهار استفاده میشود. استفاده از این غذا در این جشن راهی برای پیشوازبهترین محصولات بهار است که قرار گرفتن سبزیجات نوبرانه در کنار پاستا باعث درخشش بیشتر این سبزیجات میشود.

 

دستور پخت پاستا لینگوئینی با سبزیجات پریماورا

۱

آماده سازی مواد اولیه: مواد اولیه را بشویید و خشک کنید. قابلمه ای متوسط حاوی آب و مقداری نمک را روی شعله ملایم قرار دهید تا به جوش آید. قارچ ها را چهار قاچ کنید. کدو سبز را به مکعب هایی کوچک تقسیم کنید. ساقه بروکلی را جدا کنید و آن را به گل هایی کوچک تقسیم کنید. قسمت سفت انتهایی مارچوبه را جدا کنید و آن را به قسمت هایی ۲٫۵ سانتی تقسیم کنید . نخود سبز ها را از پوست خارج کنید. پوست سیر را بکنید و آن را ریز خرد کنید. انتهای کاهو را جدا کنید و برگهای آن را جدا کنید .لیمو را چهار قاچ کنید و هسته های آن را خارج کنید . نعنا را از ساقه جدا کنید و ساقه را دور بریزید.

۲

شروع پخت سبزیجات : یک قاشق غذا خوری روغن زیتون را داخل تابه ای بزرگ بریزید و روی شعله نسبتا زیاد قرار دهید تا داغ شود. قارچ ها را داخل تابه بریزید و ۴ تا ۶ دقیقه تفت دهید یا تا زمانی که تغییر رنگ دهند. کدو را داخل تابه بریزید و با نمک و فلفل طعم داری کنید. ۴ تا ۶ دقیقه تفت دهید یا تا زمانی که کدو نرم شود.

۳

اضافه کردن بروکلی و مارچوبه و نخود: سبز بروکلی، مارچوبه و نخود سبز را داخل تابه بریزید و مقداری نمک و فلفل داخل تابه بریزید.( اگر تابه خشک به نظر میرسد ۱ قاشق غذا خوری روغن زیتون اضافه کنید.) ۳ تا ۵ دقیقه تفت دهید تا مواد مقداری نرم شوند.سیر و ۱٫۴ فنجان آب را داخل تابه بریزد و ۲ تا ۴ دقیقه تفت دهید تا عطر آنها به مشام برسد. سپس تابه را از روی حرارت بردارید.

۴

پخت پاستا: پاستا را داخل آب در حال جوش بریزید و ۲ تا ۴ دقیقه اجازه دهید در آب بجوشد یاا تا زمانی که به حد دلخواه نرم شود. ۱ و ۱٫۴ آب پاستا را بردارید و بعد پاستا را آب کش کنید.

۵

پایان پخت پاستا : پاستای پخته شده، کره، خامه ، ۲٫۳ پنیر پارمسان و ۱ فنجان آب پاستا را داخل تابه سبزیجات بریزید. تابه را روی حرارت متوسط بگذارید و ۲ تا ۳ دقیقه یا تا زمانی که مواد به خوبی مخلوط شوند هم بزنید و تفت دهید. اگر سس به نظر خشک میرسد میتونید مقداری آب پاستا به مخلفات اضافه کنید . سپس آنها را با نمک و فلفل مزه دار کنید و داخل ظرف سرو بریزید.

۶

باقی پنیر پارمسان و آب چهار قاچ لیمو را داخل کاسه ای کوچک بریزید و با نمک و فلفل مزه دار کنید. کم کم دو قاشق چایخوری روغن زیتون را داخل کاسه بریزید و هم بزنید تا مخلوط شوند. در یک کاسه بزرگ ، نعنا و کاهو را مخلوط کنید و با نمک و فلفل مزه دار کنید . سس پارمسان و لیمو را داخل کاسه بزرگ بریزید و هم بزنید تا کاهو ها به سس آغشته شوند .سپس آنها را داخل ظرف سرو، در کنار پاستا بریزید و سرو کنید.نوش جان!