مدت زمان پخت :

- 30 دقیقه

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

- 2 عدد ران مرغ بدون استخوان
- 100 گرم پاستا بوکاتینی
- 0.5 قوطی کمپوت گوجه
- 50 گرم پنیر موزارالای تازه
- 1 حبه سیر
- 0.5 دسته اسفناج
- 1 عدد کدو سبز
- 15 گرم آرد گندم
- 15 گرم پنیر پارمسان
- 1 به مقدار لازم نمک
- 1 به مقدار لازم فلفل سیاه
- 15 میلی لیتر روغن

در این غذا، مرغ در سس گوجه به همراه پنیر پارمسان در فر پخته می‌شود و کنار پاستای بوکاتینی و ترکیب بی‌نظیر با اسفناج و کدو سرو می‌شود.

 

دستور پخت چیکن پارمسان با پاستا

۱

فر را روشن کنید و در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید. مواد اولیه را بشویید. قابلمه‌ای حاوی آب و نمک را روی حرارت متوسط قرار دهید تا بجوش آید. کمپوت گوجه را در غذا ساز ریخته و کاملاً میکس کنید. پنیر موزارلا را به قطعات کوچک خرد کنید. پوست سیر را بکنید و ریز خرد کنید. کدو را با پوست به‌صورت حلقه‌هایی نازک خرد کنید. برگ‌های اسفناج را از ساقه جدا کنید و ساقه را دور بریزید.

۲

یک قاشق غذاخوری روغن را در تابه‌ای بزرگ بریزید و روی شعله نسبتاً زیاد قرار دهید تا داغ شود. نیمی از سیر را داخل تابه بریزید و به آن نمک و فلفل اضافه کنید. سیر را ۳۰ ثانیه تفت دهید. سس گوجه را داخل تابه بریزید ۳ تا ۵ دقیقه مواد را تفت دهید تا سس غلیظ شود.

۳

دو طرف تکه‌های مرغ را به کمی نمک و فلفل آغشته کنید. مرغ را داخل بشقاب آرد بگذارید و یک بار آن را زیر و رو کنید سپس با چند ضربه آردهای اضافی را از مرغ بگیرید.

۴

لایه‌ای نازک از روغن را در تابه‌ای داغ کنید. مرغ‌ها را داخل تابه بیاندازید و ۴ تا ۵ دقیقه یک طرف آنها را سرخ کنید تا طلایی شوند. طرف دیگر را ۲ دقیقه سرخ کنید تا طلایی شود. سپس مرغ‌ها را به سینی فر منتقل کنید.

۵

سس و پنیر موزارلا را روی تکه‌های مرغ بریزید. مرغ را در فر قرار دهید تا پنیر آب شود و مایل به رنگ طلایی، مرغ را از فر خارج کنید و روی آن‌ نیمی از پنیر پارمسان بریزید. در زمان کباب شدن مرغ‌ها، پاستا را داخل آب جوش بریزید. ۱٫۲ فنجان آب پاستا را بردارید و بعد از پخته شدن پاستا، آن را آبکش کنید. یک قاشق غذاخوری روغن داخل تابه بریزید و روی حرارت نسبتاً زیاد قرار دهید تا داغ شود. کدو و باقی سیر را داخل تابه بریزید و ۲ تا ۴ دقیقه تفت دهید تا نرم شوند.

۶

پاستا، اسفناج، باقیمانده پنیر پارمسان و نیمی از آب پاستا را داخل تابه بریزید و ۲ تا ۳ دقیقه مواد را تفت دهید تا کاملاً مخلوط شوند. اگر سس خشک به نظر می‌رسد، کم‌کم باقی آب پاستا را داخل تابه بریزید. مواد را بانمک و فلفل مزه‌دار کنید سپس به ظرف سرو منتقل کنید و در کنار مرغ کبابی سرو کنید. نوش جان!