مدت زمان پخت :

- 45 دقیقه

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

150 گرم راسته گوساله
75 گرم اسفناج
20 گرم پنیر اسرم
0.5 عدد لیموترش
0.25 عدد جوز هندی
0.5 عدد پیاز
1 حبه سیر
10 میلی لیتر سویا سس
4 گرم شکرقهوه ای
40 گرم قارچ
5 گرم کره
20 میلی لیتر روغن
1 به مقدار لازم نمک
1 به مقدار لازم فلفل سیاه
0.5 شاخه رزماری

استیکی خوشمزه با کناربشقابی اسفناج پنیری و قارچ که طعم لذیذ این غذا را دوچندان می کند

 

طرز تهیه استیک با اسفناج پنیری

 

۱ – مواد اولیه را بشویید. ساقه های درشت اسفناج را جدا کنید و برگ های آنرا برش های متوسط دهید . برگ های رزماری را جدا کنید و ساقه آن را دور بیاندازید.پوست زرد لیمو را رنده کنید و لیمو را قاچ کنید. پوست سیر را جدا کنید. آنرا با لبه پهن چاقو له کنید و با لبه تیز چاقو آنرا ریز خرد کنید. پوست پیاز را جدا کنید و آنرا از وسط دو قسمت کنید و بصورت نیم دایره خرد کنید. جوز هندی و پنیر را رنده کنید.
۲ – گوشت را با نمک و فلفل و نیمی از آب لیمو مزه دار کنید و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه استراحت کند. تابه ای را روی حرارت بالا قرار دهید و کره را در آن اب کنید سپس اسفناج را در تابه تفت دهید تا آب آن کاملا خشک شود. سپس اسفناج را در ظرفی خالی کنید و تابه را مجدد روی حرارت قرار دهید.
۳ – مقداری روغن در تابه بریزید سپس پیاز را یک دقیقه در تابه تفت دهید. پوست لیمو و جوز هندی و سیر را اضافه کنید و دو دقیقه دیگر تفت دهید.
۴ – اسفناج و پنیر را به تابه اضافه کنید. وقتی پنیر آب شد به میزان دلخواه نمک ، فلفل و آب لیمو به پوره اضافه کنید و تابه را از روی حرارت بردارید.
۵ – تابه گریل را روی حرارت بالا قرار دهید و کمی روغن در تابه داغ کنید سپس دو طرف گوشت را به همراه برگ رزماری به میزان دلخواه پخت خودتان در تابه گریل کنید.
۶ – در تابه ای که استیک را آماده کردید قارچ را مدت یک دقیقه روی حرارت بالا گریل کنید. سپس سویا سس و شکر قهوه ای را اضافه کنید و تفت دهید تا شکر آب شود و قارچ کاراملی شود سپس تابه را از روی حرارت بردارید. استیک را در کنار پوره اسفناج پنیری و قارچ کاراملی سرو کنید .