مدت زمان پخت :

- 45 دقیقه

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

150 گرم راسته گوساله
150 گرم سیب زمینی
50 گرم لوبیا سبز
100 میلی لیتر شیر
35 گرم پنیرچدار
5 گرم آردنول
5 گرم کره
20 میلی لیتر روغن
1 به مقدار لازم نمک
1 به مقدار لازم فلفل سیاه

طعم و بافت جدید سس ناچو در کنار استیک و سبزیجات کبابی لذت تجربه جدید استیک خانگی را به شما میدهد.

 

طرز تهیه استیک با سس پنیر ناچو

 

۱ – مواد اولیه را بشویید. پنیر را رنده کنید. فر را روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید.
۲ – سیب زمینی ها را با پوست به نمک و فلفل و کمی روغن آغشته کنید سپس درون سینی فر ریخته و درون فرقرار دهید تا زمانیکه سیب زمینی ها کبابی شوند.
۳ – قابلمه کوچکی حاوی مقداری آب را روی حرارت بالا قرار دهید تا بجوش آید سپس لوبیا ها را به مدت ۵ دقیقه درون آب جوش بجوشانید سپس آنرا زیر آب سرد ابکش کنید.
۴ – بعد از کباب شدن سیب زمینی ها آنها را به شکل دلخواهتان برش دهید و لوبیا ها را به نمک و فلفل و کمی روغن آغشته کنید سپس درون سینی فر ریخته و درون فرقرار دهید تا زمانیکه لوبیا ها کبابی شوند.
۵ – در زمان کباب شدن لوبیا ها تابه گریل را روی حرارت متوسط قرار دهید و روغن را در آن داغ کنید. سپس دو طرف گوشت را به میزان دلخواه پخت استیک در تابه گریل کنید.
۶ – تابه ای را روی حرارت ملایم قرار دهید. کره به همراه یک قاشق غذاخوری روغن در آن آب کنید.آرد را در کره تفت دهید تا بوی خامی آرد از بین برود ولی رنگ ان تغییر نکند. شیر را به تابه اضافه کنید و مخلوط را هم بزنید تا آرد در شیر حل شود سپس پنیر را به آرد اضافه کنید و سس را هم بزنید تا پنیر کاملا در شیر حل شود سپس به میزان دلخواه نمک و فلفل اضافه کنید و سس را از روی حرارت بردارید و در کنار سیبزمینی و لوبیا کبابی و استیک سرو کنید.