مدت زمان پخت :

- یک ساعت

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

1 عدد گوشت تی بون
200 گرم سیب زمینی
20 گرم زرشک تازه
5 گرم شکرقهوه ای
20 میلی لیتر سرکه بالزامیک
1 شاخه پونه
35 گرم هویج قرمز
0.5 شاخه رزماری
30 میلی لیتر روغن
1 به مقدار لازم نمک
1 به مقدار لازم فلفل سیاه
0.12 متر فویل آلومینیومی

یک بشقاب استیک لوکس که فقط توی یه رستوران شیک وجود داره، قراره امروز روی میز خونه با دستپخت خود شما باشه.

 

طرز تهیه استیک تی بون با سس زرشک

۱ – گوشت تی بون را با نیمه بیشتر سرکه بالزامیک، رزماری، روغن، کمی نمک و فلفل مزه‌دار کنید و اجازه دهید به مدت ۱ ساعت استراحت کند.
۲ – پوست هویج را کنده و آن‌را حلقه‌ای با ضخامت متوسط خرد کنید. سیب زمینی را با پوست کاملاً بشویید و آن‌را درشت خرد کنید. فر را در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید. برگ های پونه را جدا کنید و در کاسه ی آب سرد قرار دهید تا با طراوت باقی بمانند.
۳ – در کاسه‌ای سیب زمینی ها را به نمک و فلفل و کمی روغن آغشته کنید.
۴ – تابه گریل را روی حرارت بالا قرار دهید و کمی روغن در تابه داغ کنید سپس دو طرف گوشت تی بون را به میزان دلخواه پخت خودتان در تابه گریل کنید. تی بون گریل شده میزان پخت کمی دارد. در صورت دلخواه پخت بیشتر، تی بون را در فویل بپیچید. در یک طرف سینی فر سیب زمینی‌ها را بچینید و در طرف دیگر تی بون پیچیده شده در فویل را قرار دهید، سپس سینی را در فر بگذارید تا سیب زمینی‌ها طلایی شوند.
۵ – تابه‌ای را روی حرارت قرار دهید. مقدار کمی روغن در تابه بریزید و زرشک را به مدت یک دقیقه در تابه تقت دهید سپس شکر قهوه‌ای را به تابه اضافه کنید و یک دقیقه دیگر مواد را تفت دهید. سپس باقیمانده سرکه بالزامیک را به تابه اضافه کنید و بعد از یک دقیقه یک استکان آب به تابه اضافه کنید و اجازه دهید سس روی حرارت غلیظ شود، سپس به میزان دلخواه نمک و فلفل به تابه اضافه کنید و تابه را از روی حرارت بردارید.
۶ – تابه‌ای را روی حرارت قرار دهید. مقدار کمی روغن در تابه داغ کنید و هویج را به مدت ۵ دقیقه در تابه تفت دهید. استیک تی بون را در کنار سیب زمینی کبابی ، هویج قرمز و سس زرشک سرو کنید و با برگ های پونه تزیین کنید