مدت زمان پخت :

- یک ساعت

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

1 عدد سینه مرغ
75 گرم کدو سبز
2 حبه سیر
150 گرم سیب زمینی استانبولی
0.5 عدد فلفل دلمه ای قرمز
50 گرم لوبیا سبز
0.5 شاخه رزماری
20 گرم سس هویسین
15 میلی لیتر سس ورچسترشایر
0.12 متر فویل آلومینیومی
30 میلی لیتر روغن
1 به مقدار لازم نمک
1 به مقدار لازم فلفل سیاه
20 گرم سس فرانسوی

یه استیک مرغ خوشمزه یعنی استیکی که عطر رزماری و سس هویسین داره و کنارش یه عالمه سبزیجات کبابی و کوچولو باشه.

 

طرز تهیه استیک مرغ با سس هویسین

۱ – مواد اولیه را بشویید. سر و ته کدو را جدا کنید و سیب زمینی و کدو را حلقه‌ای خرد کنید. فلفل دلمه‌ای را برش های مثلثی متوسط دهید. سیر را با لبه پهت چاقو له کنید و پوست آن‌را جدا کنید سپس با لبه تیز چاقو آن‌را خیلی ریز خرد کنید. برگ‌های رزماری را از شاخه جدا کنید. سر و ته لوبیا را جدا کنید و آن‌را برش‌های دو سانتیمتری دهید.
۲ – فر را در دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد قرار دهید. در کاسه‌ای نیمی از سس ورچستر شایر و سس هویسین را با نیمی از سیر، یک قاشق غذاخوری روغن، رزماری، نمک و فلفل مخلوط کنید.
۳ – سینه مرغ را در مخلوط آماده شده قرار دهید و روی آن‌را با محافظ پلاستیکی بپوشانید و به مدت ۲ ساعت و اگر زمان داشتید تا ۱۲ ساعت در یخچال قرار دهید تا سینه مرغ مزه‌دار شود.
۴ – در کاسه‌ای سیب زمینی، کدو و لوبیا را با باقیمانده سس ورچستر شایر و سیر، مقداری روغن، نمک و فلفل مخلوط کنید. ترکیب سیب زمینی را در سینی فر بچینید و در فر داغ قرار دهید تا همه مواد کبابی شوند.
۵ – در نیمه زمان کبابی شدن مواد داخل سینی، سینی فر را بیرون آورید و فلفل دلمه‌ای را به مقداری نمک و فلفل و روغن آغشته کنید و به مواد اضافه کنید و دوباره سینی فر را درون فر قرار دهید. این کار باعث می‌شود که فلفل دلمه‌ای نسوزد. سینه مرغ را از مواد مرینیت بیرون آورید و آن‌را تمیز کنید سپس به مدت ۱۰ دقیقه بیرون از یخچال بگذارید تا دمای محیط را بگیرد.
۶ – تابه گریل را روی حرارت بالا قرار دهید و کمی روغن در تابه داغ کنید و بعد دو طرف سینه مرغ را در تابه گریل کنید، سپس استیک مرغ را در فویل بپیچید و اطراف آن‌را کاملاً ببندید و به مدت ۲۰-۳۰ دقیقه در فر داغ قرار دهید تا مغز پخت شود. (استیک مرغ را می‌توانید در کنار سبزیجات بگذارید بپزد) استیک مرغ را با سس فرانسوی در کنار سبزیجات کبابی سرو کنید.