مدت زمان پخت :

- یک ساعت

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

150 گرم راسته گوساله
0.5 عدد تره فرنگی
200 گرم سیب زمینی
40 گرم گوجه گیلاسی
30 گرم کلم بروکلی
10 گرم کره
30 میلی لیتر مایه مرینیت مکزیکی
0.12 متر فویل آلومینیومی
30 میلی لیتر روغن
1 به مقدار لازم نمک
1 به مقدار لازم فلفل سیاه

یه استیک لذیذ کنار سیب زمینی، تره فرنگی، بروکلی و گوجه فرنگی های درخشان کبابی شده با عطر و بوی ادویه‌های مکزیکی.

 

طرز تهیه استیک مکزیکی با سیب زمینی کبابی

۱ – مواد اولیه را بشویید. در کاسه‌ای مایه مرینیت مکزیکی را بریزید و گوشت راسته را در آن بیاندازید و گوشت را کاملاً به مایه آغشته کنید سپس روی آن‌ را با محافظ پلاستیکی بپوشانید و به مدت ۲ ساعت و اگر زمان داشتید تا ۱۲ ساعت در یخچال قرار دهید تا گوشت مزه‌دار شود.
۲ – مواد اولیه را بشویید. پوست خارجی تره فرنگی را جدا کنید و آن‌را به قطر یک سانتیمتر حلقه‌ای خرد کنید (قسمت سبز و سفید آن‌را جدا کنید). گوجه را از وسط نصف کنید. سیب زمینی را با پوست بصورت نیم دایره به قطر نیم سانتیمتر برش دهید. ساقه بروکلی را جدا کنید و قسمت سبز آن‌را به تکه‌های کوچکتر تقسیم کنید.
۳ – در کاسه‌ای سیب زمینی و قسمت سفید تره فرنگی را با مقداری روغن، نمک و فلفل مخلوط کنید، در سینی فر بریزید و در فر قرار دهید تا سیب زمینی ها و تره فرنگی طلایی شوند.
۴ – کلم بروکلی را بلانچ کنید یعنی اینکه تابه‎ای حاوی آب را روی حرارت بالا قرار دهید تا بجوش آید. کلم بروکلی را به آب جوش اضافه کنید و بعد از ۲ دقیقه در آبکش بریزید و روی آن‌را آب سرد بگیرید تا دمای آن پایین بیاید.
۵ – تابه‌ای را روی حرارت بالا قرار دهید. مقداری روغن در تابه داغ کنید. قسمت سبز تره فرنگی را به مدت ۵دقیقه در تابه تفت دهید تا ترد شود. گوجه و کلم بروکلی را به تابه اضافه کنید و ۵ دقیقه دیگر همه مواد را با حرارت بالا تفت دهید تا جایی‌که گوجه ها نرم شوند اما له نشوند سپس به میزان دلخواه نمک و فلفل به مواد درون تابه اضافه کنید و تابه را از روی حرارت بردارید.
۶ – تابه گریل را روی حرارت بالا قرار دهید و کمی روغن در تابه داغ کنید سپس دو طرف گوشت را به میزان دلخواه پخت خودتان در تابه گریل کنید. در صورت دلخواه پخت بیشتر استیک، استیک را در فویل بپیچید و در فر ۲۰۰ درجه سانتیگراد به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید. استیک را در کنار سیب زمینی کبابی و سبزیجات سرو کنید.