مدت زمان پخت :

- 30 دقیقه

سرو برای :

- 2 نفر

مواد لازم :

1 عدد گوشت ریب آی
40 گرم لوبیا سبز
75 گرم پنیر کممبر
20 گرم کره
1 حبه سیر
50 گرم خامه صبحانه
50 گرم گوجه فرنگی
1 به مقدار لازم نمک
1 به مقدار لازم فلفل سیاه
200 گرم سیب زمینی
0.12 متر فویل آلومینیومی
30 میلی لیتر روغن زیتون

این استیک ویژه که با گوشت ریب آی لذیذ و طعم کره آب شده، کنار پوره سیب زمینی و پنیر کممبر که به پنیر عشق معروفه آماده شده تا یک شب رمانتیک رو براتون کامل کنه.

 

طرز تهیه استیک ولنتاین با پنیر کممبر

۱ – در کاسه‌ای روغن زیتون ، سیر خرد شده ، مقداری نمک و فلفل را کاملاً با هم ترکیب کنید. گوشت ریبای را در این ترکیب گذاشته و در یخچال قرار دهید سپس به مدت ۶۰ دقیقه و در صورت داشتن زمان، تا ۱۲ ساعت اجازه استراحت به گوشت دهید.
۲ – پوست سیب زمینی را جدا کنید و آنرا ریز خرد کنید. قابلمه ای را روی حرارت بالا قرار دهید. مقداری آب در قابلمه به جوش آورید. سیب زمینی ها را در قابلمه بپزید. سپس سیب زمینی ها را آبکش کنید و اجازه دهید سرد شود.
۳ – کره را آب کنید و به همراه خامه به سیب زمینی اضافه کنید و همه مواد را با هم مخلوط کنید. به میزان دلخواه نمک و فلفل به پوره اضافه کنید.
۴ – سر و ته لوبیا ها را جدا کنید. قابلمه کوچکی حاوی مقداری آب را روی حرارت بالا قرار دهید تا بجوش آید سپس لوبیا ها را به مدت ۵ دقیقه درون آب جوش بجوشانید سپس آنرا زیر آب سرد آبکش کنید.
۵ – تابه گریل را روی حرارت بالا قرار دهید و کمی روغن در تابه داغ کنید سپس دو طرف گوشت ریبای را به میزان دلخواه پخت خودتان در تابه گریل کنید. در صورتیکه تمایل دارید استیک بیشتر بپزد آنرا در فویل بپیچید و به مدت ۲۰ دقیقه در فر ۲۰۰ درجه سانتیگراد قرار دهید.
۶ – گوجه را اسلایسی متوسط خرد کنید سپس دو طرف انرا در تابه گریل کنید. استیک ریبای را به همراه پوره سیب زمینی ، لوبیا ، گوجه گریل شده و با تکه های پنیر کممبر تزئین کنید.