مدت زمان پخت :

- 15 دقیقه

سرو برای :

- 6 نفر

مواد لازم :

* مواد لازم برای سالاد اندونزی :
- ۴ عدد تخم مرغ بزرگ
- ۱.۵ فنجان هویج خورد شده
- ۱.۵فنجان لوبیا سبز خردشده
- ۱.۵ فنجان جوانه ماش تازه
- ۱عدد فلفل دلمه ای قرمز، دانه گرفته شده و باریک برش داده شده
- ۱/۲ خیار ، از طول نصف شده و از عرض بریده شده، قطعات ضخیم تقریبا ۲ فنجان
- ۱ قاشق سوپ خوری نشاسته ذرت
- ۲ قاشق چایخوری پودر کاری
- ۱/۴قاشق چایخوری نمک
- ۲ قاشق سوپخوری روغن کانولا

* مواد لازم برای سس بادام زمینی :
- ۱/۳ فنجان کره بادام زمینی
- ۳ قاشق سوپخوری آب جوش
- ۳ قاشق سوپخوری آبلیموی تازه
- ۱ قاشق سوپخوری سویا سس با سدیم کم
- ۲ قاشق چایخوری شکر ترجیحا قهوه ای
- ۲ قاشق چایخوری خمیر کاری قرمز تایلندی
- ۱/۴ قاشق چایخوری نمک

سالاد اندونزی سبزیجات تازه بهمراه سس بادام زمینی در اصل ساده شده سالاد اندونزیایی بینظیر گادو – گادو (Gado – Gado Indonesian Salad) است که یک غذای ملی در کشور اندونزی در جنوب شرقی آسیا است، اغلب با کراکر (بیسکویت شور) سرو میشود. از مواد مثل کره بادام زمینی،خمیر پودر کاری برای چسبندگی بیشتر مواد، در سس سالاداندونزی استفاده می شود.

 

طرز تهیه سالاد اندونزی سبزیجات با سس بادام زمینی :

برای تهیه ی سالاد اندونزی، تخم مرغ ها را در یک ماهیتابه ی بزرگ بگذارید  روی آن آب بریزید. بگذارید بجوشد. درب آن را بگذارید و حرارت را کم کنید و بگذارید ۱۲ دقیقه بماند. تخم مرغ ها را با کفگیر از ماهیتابه بردارید. با آب سرد بشویید، پوست آن ها را بگیرید و نصف کنید.

آب را دوباره بجوشانید. هویج را اضافه کنید و به مدت ۱ دقیقه بپزید. هویج ها را با کفگیر بردارید، آب آن را بگیرید و با آب سرد بشویید. آبکشی کنید و در یک کاسه بریزید. لوبیا سبزها را به آب جوش اضافه کنید و به مدت ۴ دقیقه یا تا زمانی که ترد شود بپزید. لوبیا سبزها را با کفگیر بردارید بگذارید آب آن کشیده شود و با آب سرد بشویید. آبکشی کنید و در یک کاسه ی دیگر بریزید. ۲ نیمه ی تخم مرغ، تقریبا ۱/۳ فنجان هویج، ۱/۳ فنجان لوبیا سبز، ۱/۳ فنجان جوانه لوبیا، ۱/۴ فنجان فلفل دلمه ای قرمزو ۱/۲ فنجان خیار در هر ۴ بشقاب بچینید.

برای تهیه ی سس، کره بادام زمینی و بقیه مواد باقیمانده (با ۱/۴ قاشق چایخوری نمک) را در یک کاسه مخلوط کنید؛ سریع هم بزنید تا صاف شود، هر بشقاب سالاداندونزی را تقریبا با ۳ قاشق سوپخوری سس سرو کنید.

سالاد اندونزی می تواند به عنوان پیش غذا برای شام یا نهار سرو شود. اگر قصد کم کردن وزن دارید، سالاد اندونزی را با دو تکه فیله مرغ کبابی یا گریل شده برای وعده شام صرف کنید. نوش جان