مدت زمان پخت :

- 40 دقیقه

سرو برای :

- 1 نفر

مواد لازم :

150 گرم گوشت چرخ کرده (مخلوط گوساله و گوسفند)
2 عدد نان چاودار نیم باگت
100 گرم کمپوت گوجه
50 گرم پنیر موزارالای تازه
1 حبه سیر
0.25 عدد کاهو
0.25 عدد لیموترش
0.25 عدد پیاز
0.5 قاشق چایخوری سس خردل کاله
12 گرم پنیر پارمسان
12 گرم آرد سوخاری
0.5 قاشق چایخوری ادویه ایتالیایی
1 به مقدار لازم نمک
1 به مقدار لازم فلفل سیاه
15 میلی لیتر روغن

طرز تهیه ساندویچ هوگی ایتالیایی

۱ – آماده سازی مواد اولیه: فر را در دمای ۲۳۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. مواد اولیه تازه را بشویید و خشک کنید. پوست سیر را بکنید و آن را ریز خرد کنید یا رنده کنید. پیاز را نگینی ریز خرد کنید. وسط نان ها را توسط چاقو، از طول باز کنید(مثل نان هات داگ!). پنیر موزارلا را به صورت حلقه‌هایی نازک برش بزنید. مغز کاهو را جدا کنید و برگ‌ها را به صورت ریز و درشت خرد کنید. لیموها را چهار قاچ کنید و هسته‌ها را خارج کنید.
۲ –پخت آروماتیک: یک قاشق سوپخوری روغن را در تابه‌ای بزرگ بریزید و روی حرارت نسبتا زیاد قرار دهید تا داغ شود. پیاز، سیر و ادویه ایتالیایی را داخل تابه بریزید و ۳ تا ۵ دقیقه تفت دهید تا نرم و معطر شوند. تابه را از روی حرارت بردارید و نیمی از مخلفات را داخل کاسه‌ای بزرگ بریزید و بقیه را داخل تابه نگه دارید.
۳ –آماده سازی میت بال(گوشت قلقلی): گوشت چرخ کرده، آرد سوخاری و نیمی از پنیر پارمسان را در کاسه حاوی آروماتیک بریزید و مواد را با هم مخلوط کنید. مواد را به ۸ قسمت مساوی( ۴ توپ گوشتی برای هر نفر!) تقسیم کنید.در یک تابه متوسط ۱ قاشق سوپخوری روغن بریزید و روی حرارت زیاد قرار دهید تا داغ شود. تکه‌های گوشت را با دست به توپ‌هایی کوچک تبدیل کنید و داخل روغن داغ بیندازید و هرکدام را ۵ تا ۷ دقیقه سرخ کنید و زیر و رو کنید تا قهوه‌ای شوند.
۴ –آماده سازی سس: در زمان پخت گوشت، سس گوجه را داخل تابه حاوی آروماتیک بریزید و روی شعله زیاد قرار دهید تا به جوش آید. با نمک و فلفل مزه دار کنید. شعله را کم کنید تا مواد کم کم با هم بجوشند (حدود ۳ تا ۵ دقیقه) و سس غلیظ شود. میت بال پخته شده را داخل سس بریزید و ۶ تا ۸ دقیقه تفت دهید تا میت بال‌ها به خوبی پخته شوند.تابه را از روی حرارت بردارید.
۵ –تست ساندویچ: نان‌ها را روی سینی فر قرار دهید به صورتی که قسمت برش خورده به سمت بالا باشد. یک لایه سس در هر نان بریزید. میت‌بال‌ها، موزارلا و نیمی از پنیر پارمسان را بین ساندویچ‌ها تقسیم کنید. ساندویچ ها را ۳ تا ۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا پنیر روی ساندویچ آب شود. ساندویچ‌ها را از فر خارج کنید و در ظرف سرو قرار دهید.
۶ –آماده سازی سس و سالاد: خردل، باقی پنیر پارمسان و آب دوقاچ لیمو را داخل کاسه‌ای متوسط بریزید و با نمک و فلفل مزه دار کنید. کاهو را در کاسه‌ای بزرگ بریزید و با نمک و فلفل مزه دار کنید. مطابق با ذائقه خود، سس لیمو به کاهو اضافه کنید و در صورت نیاز نمک و فلفل به آن اضافه کنید. سالاد را به ظرف سرو منتقل کنید. ساندویچ و سالاد را با یک قاچ لیمو تزئین و سرو کنید. نوش جان!