مدت زمان پخت :

- 15 دقیقه

مواد لازم :

- ۲ عدد تخم مرغ
- دو سوم فنجان شیر
- ۳ قاشق سوپ خوری روغن یا کره
- نصف فنجان آرد
- یک چهارم قاشق چای خوری نمک

کرپ یا کریپ یک پنکیک یا نوعی نان بسیار نازک است که از خمیرابه آرد گندم تهیه می‌شود و معمولا خمیرابه آماده شده بروی تابه داغ و چرب شده توسط کره ریخته شده و طبخ می‌شود. البته دستورات طبخ کرپ متفاوتی وجود دارد اما معمولا برای پخت کرپی خوش طعم‌تر از شیر و تخم مرغ نیز استفاده می‌کنند.

 

طرز تهیه کرپ ساده

در یک کاسه متوسط ، تخم مرغ ، شیر و یک قاشق سوپ خوری روغن را با هم مخلوط کنید . آرد و نمک را بتدریج به آن افزوده و هم بزنید تا صاف و یکدست شود . روی آن را پوشانده و به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید . باقیمانده روغن را در یک ماهیتانه گود بریزید . دو قاشق از خمیر را در ماهیتابه بریزید تا به آهستگی لایه نازکی را در کف ماهیتابه تشکیل دهد . یک بار آن را برگردانید تا دو طرف آن به رنگ طلایی در آید . اینکار را تکرار کنید تا همه خمیر استفاده شود . درصورت نیاز دوباره روغن در ماهیتابه بریزید .
اگر از مایه مقدار بیشتری در تابه بریزیم ، کرپ‌ها ضخیم می‌شوند و لطف خود را از دست می‌دهند. این نکته قابل توجه است که مواد لازم را باید در قسمت برشته کرپ ریخته و بعد آن را لوله کرد و بعد سرخ نمود، مگر کرپ‌هایی که در آنها مربا و خامه ریخته می‌شود . در این صورت باید دو طرف کرپ را برشته کرد که بعد از ریختن مواد داخل کرپ احتیاجی به سرخ کردن طرف دیگر نداشته باشیم.